General Dynamics European Land Systems představí na mezinárodní výstavě vojenské techniky HEMUS novou verzi bojového vozidla Piranha 8x8

General Dynamics European Land Systems představí na mezinárodní výstavě vojenské techniky HEMUS novou verzi bojového vozidla Piranha 8x8
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: bojové vozidlo Piranha
29 / 05 / 2018, 14:00

Nová verze bojového vozidla Piranha 8x8 bude k vidění na mezinárodní výstavě vojenské techniky HEMUS 2018

Na nadcházející výstavě vojenské techniky HEMUS 2018, která se uskuteční v bulharském Plovdivu ve dnech 30. 5  - 2. 6., představí General Dynamics European Land Systems (GDELS) novou variantu bojového vozidla Piranha 8x8.

Obrněné vozidlo bude osazeno konfigurovatelnou bezosádkovou věží UT-30 MK2 od firmy Elbit, vybavené kanónem MK44 ráže 30 mm od společnosti Orbital ATK a koaxiálním kulometem MG ráže 7.62 mm. Vozidlo bude dále vybaveno dvěma protitankovými naváděnými střelami a pokročilým digitálním komunikačním a informačním systémem (CIS) od General Dynamics Mission Systems.

psali jsme: General Dynamics European Land Systems dodá Rumunsku 227 obrněných transportérů Piranha 5

Piranha 8x8, které je jedním z nejúspěšnějších západních obrněných vozidel vůbec, je hlavním kandidátem pro nový akviziční projekt bulharské armády. ,,Klíčové je pro nás to, abychom zákazníkovi prezentovali více možností zbraňových systémů, takže si může sám vybrat optimální možnost pro své specifické potřeby," prohlásil viceprezident GDELS pro mezinárodní obchod a servis Thomas Kauffmann.

Bojové vozidlo pěchoty Piranha v současné době provozuje více než 20 zemí včetně USA, Kanady, Belgie, Dánska, Irska, Španělska, Rumunska či Švýcarska a vozidla prokázaly prokázaly svou spolehlivost během různých misí svého nasazení.

V roce 2017 představil GDELS bojové vozidlo pěchoty Piranha se středním stupněm bojové výbavy od izraelské společnosti Rafael Advanced Defense Systems bulharské armádě na vojenském polygonu Tylbeto blízko města Kazanlak. GDELS navíc připravil zvlášť uzpůsobenou průmyslovou nabídku a strategii růstu pro zainteresované bulharské společnosti.

psali jsme: Ukrajina převzala dodávku 50 obrněných transportérů BTR-3DA

Na mezinárodní výstavě vojenské techniky HEMUS pak podepíší společnosti General Dynamics Mission Systems a GDELS spolupráci s několika klíčovými bulharskými partnery týkající se zmíněného akvizičního projektu bulharské armády.

GDELS a její prezentaci může zájemce z řad odborné i laické veřejnosti najít na stánku V6 veletrhu HEMUS.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: GDELS

Tagy článku