General Dynamics Land Systems zmodernizuje dalších 174 tanků M1A1 Abrams na verzi M1A2 SEPv3

General Dynamics Land Systems zmodernizuje dalších 174 tanků M1A1 Abrams na verzi M1A2 SEPv3
Autor: Screenshot YouTube
10 / 01 / 2019, 11:00

GDELS provede modernizaci hlavního bojového tanku M1A1 Abrams na nejnovější verzi M1A2 SEPv3.

Společnost General Dynamics Land Systems (GDELS) oznámila, že americká armáda s ní podepsala kontrakt v hodnotě 714 milionů dolarů na modernizaci dalších 174 tanků M1A1 Abrams na nejnovější variantu M1A2 SEPv3 (System Enhancement Package Version 3). Po této modernizaci má mít americká armáda celkem 274 těchto modernizovaných vozidel.

čtěte také: USA dodá Kuvajtu novou ,,unikátní" modifikaci tanku Abrams

Celý proces je součástí kontraktu, který byl podepsán v prosinci 2017, a jež umožňuje americké armádě modernizovat až 435 tanků M1A1 Abrams na konfiguraci M1A2 SEPv3.

Modernizace zahrnuje technologická vylepšení v komunikačních systémech, zlepšené pancéřování vozidla, větší efektivitu ve spotřebě paliva, nové elektronické systémy, vylepšený systém elektronického boje. Samostatnou kapitolou je pak nová termovizní zaměřovací jednotka IFLIR a nová dálkově ovládaná stanice CROW.

doporučujeme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

Všechna tato vylepšení mají zvýšit schopnost přežití tanku a hlavně zefektivnit bojovou schopnost tanku M1A2 SEPv3, který má americká armáda k dispozici od roku 2017.

Hlavní bojový tank M1A1 Abrams tvoří stále osu americké armády. Celkem jich bylo pro ni postaveno 4 796 kusů, 221 kusů pro mariňáky a USA s tímto tankem počítají i do budoucna.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace