General Dynamics potvrdila nabídku pro australský program LAND 400 Phase 3

General Dynamics potvrdila nabídku pro australský program LAND 400 Phase 3
15 / 05 / 2019, 11:30

Společnost General Dynamics Land Systems – Australia (GDLS-A) 3. dubna 2019 potvrdila, že dodala kompletní nabídku pro australský program LAND 400 Phase 3 založenou na platformě bojového vozidla Ajax.

V rámci jednoho z nejvýznamnějších výběrových řízení v mezinárodním měřítku vypsaly australské ozbrojené síly požadavky na specifikace pro nová bojová pásová vozidla v rámci programu LAND 400 Phase 3. Do tendru svou nabídku přihlásila i společnost GDLS-A, která je postavena na rodině bojových vozidel Ajax s bojovou věží vlastní konstrukce s kanonem ráže 30 mm. Sériová výroba vozidel Ajax už probíhá a britská armáda již obdržela první exempláře.

Společnost GDLS-A aktivně spolupracuje s australským průmyslem na vývoji inovativního, trvalého a soběstačného dodavatelského řetězce, který by umožňoval lokalizovat v co nejvyšší míře výrobu a produkci určenou pro program LAND 400 Phase 3 v Austrálii.

Austrálie bude moci využít výsledky devět let trvajícího britského programu bojových vozidel Ajax i investice již do něj vložené. A to včetně rozsáhlého testování, které prokázalo, že platforma Ajax nabízí osvědčenou a bezkonkurenční úroveň ochrany, mobility a životnosti v rámci své třídy, spolu s vysoce přesnými výcvikovými nástroji, které jsou již k dispozici. První z 589 vozidel Ajax bylo dodáno britské armádě v únoru tohoto roku.

„Platforma Ajax umožní australským ozbrojeným silám mít k dispozici vozidla, která svým vybavením přinášejí převahu nad protivníkem. Osvědčená úroveň ochrany, vysoká mobilita a dlouhá životnost poskytne posádkám bezpečí a umožní jim účinně a efektivně provádět bojovou činnost. Díky tomu, že první vozidla Ajax již byla dodána britské armádě, mohou mít vlády v rámci britského Společenství důvěru v naši schopnost plnit časové harmonogramy. Kromě toho se snažíme do projektu maximálně zapojit australský průmysl. V následujících měsících oznámíme další podrobnosti o našich aktivitách v rámci programu LAND 400 Phase 3,“ uvedl viceprezident a generální ředitel GDLS-A Kevin Connell.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace