Generálporučík vzkazuje Putinovi: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Rusy i holýma rukama

Generálporučík vzkazuje Putinovi: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Rusy i holýma rukama
Autor: Ukrajinské ministerstvo obrany, CC BY-SA 2.0|Popisek: Ukrajinské speciální jednotky
25 / 01 / 2022, 14:30

Ve vyhrocené mezinárodní atmosféře stoupá i odhodlání ukrajinské armády a jednotlivců svést bitvu s potenciálním invazorem - Ruskem. Odhodlaný generálporučík Oleksandr Pavljuk říká, že ukrajinský lid v případě napadení povstane a bude bojovat, i holýma rukama.

Provede Rusko vpád na ukrajinské území? Tato otázka už týdny znepokojuje mezinárodní společenství. Ukrajině jsou dodávány zbraně ze Západu a tamní armáda je připravena bojovat proti potenciální vojenské agresi, i když ruský prezident Vladimir Putin stále prohlašuje, že Ukrajinu nenapadne. Nicméně okolo rusko-ukrajinské hranice se nachází asi 100 000 ruských vojáků a těžká vojenská technika, významnou část pak tvoří invazní prostředky.

Generálporučík Oleksandr Pavljuk je jedním z těch, kteří jsou připraveni bojovat, nejen proti Rusku, ale proti každnému, kdo by na Ukrajinu zaútočil. Pavljuk je připraven, i když ví, že možná válka s ruským ,,medvědem" vůbec nemusí být vítězná.

Podle Pavljuka sice Ukrajina nedisponuje moderními zbraněmi jako Rusko, i když se situace v tomto ohledu v posledních letech zlepšila, ale důležité je podle něho odhodlání k samotnému boji, které Ukrajinci mají. ,,Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Rusy, a to i holýma rukama," říká generálporučík. Podle něho je jeho jednotka připravena uštědřit ruským ,,nájezdníkům" velké ztráty.

Bojová odhodlanost Ukrajinců pramení z konfliktů, kterými si Ukrajina prošla. ,,Máme asi půl milionu lidí, kteří si prošli válečnými konflikty, v nichž ztratili někoho blízkého. Půl milionu lidí, kteří ztratili příbuzného, přátele," říká Pavljuk.

Zda se nakonec Pavljuk a další Ukrajinci zapojí do skutečného boje, není zatím jasné. Ozbrojený konflikt visí ve vzduchu a Ukrajinci se na případnou válku připravují. Nicméně jejich nejvyšší státní představitelé doufají, že se ji podaří odvrátit diplomatickou cestou.

Zdroj: The Times

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace