Hlavní úkol amerického tanku nové generace? Likvidace Armaty a čínských tanků

Hlavní úkol amerického tanku nové generace? Likvidace Armaty a čínských tanků
Autor: Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek
08 / 08 / 2020, 10:00

Aby nahradila již 40 let používaný hlavní bitevní tank Abrams, americká armáda začala hledat novou bojovou platformu, která zajistí nadřazenost nad technikou nepřítele a vítězství v případných budoucích konfliktech.

Výzkumné, vývojové a inženýrské středisko amerického armádního tankového automobilu (TARDEC) zahájilo práce na studii o hlavním bojovém tanku nové generace v rámci programu nazvaném Future Decisive Lethality program.

Abrams M1A2

V rámci této koncepce chce armáda získat rychlé bojové vozidlo, které svým výkonem předstihne hlavní bojové tanky a těžká bojová vozidla nepřítele, tedy primárně ruské a čínské.

Bojové vozidlo nové generace NGCV-FDL bude disponovat schopnostmi, které budou zajištěny propojenou bojovou sítí, které formacím tanků umožní nezávislé manévrování podle vývoje bojové situace. Tedy bude se jednat o podobný systém, který využívají stíhačky F-35.

Podle některých interpretů konceptů NGCV-FDL budou nové tanky menší a lehčí než stávající hlavní západní tanky Abrams a Leopard. Nové tanky budou také vybaveny moderní aktivní ochranou před protitankovými řízenými střelami, RPG, protitankovými raketami a náboji HEAT.

Výsledek studie se očekává v roce 2023, což umožní rozhodnout o možné výměně tanků Abrams po 40 letech úspěšného provozu.

 

Zdroj: defence-blog.com, TARDEC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace