Holding CSG a jeho výrobky pomáhají v boji proti pandemii COVID-19

Holding CSG a jeho výrobky pomáhají v boji proti pandemii COVID-19
Autor: CSG|Popisek: Tatra Force
10 / 04 / 2020, 12:15

Holding CSG a jeho firmy pomáhají v boji proti pandemii infekční choroby COVID-19 v Česku i na Slovensku. Společnost Tatra Trucks v těchto týdnech přednostně servisuje tatrovky, které využívají čeští záchranáři, hasiči a armáda. Zástupci holdingu včera také darovali respirátory hejtmanovi Pardubického kraje k řešení následků pandemie.

Páteří logistických prostředků české armády jsou automobily Tatra, které tvoří také významnou část automobilového parku hasičů. A právě na tatrovkách a posádkách nyní leží podstatná část distribuce zdravotnického a jiné strategického materiálu po celé republice. Vojáci a hasiči se svými tatrovkami například dopravili ubytovací kontejnery a příslušenství pro vojenské zdravotníky a policisty na hranicích a zásobují složky integrovaného záchranného systému (IZS) pohonnými hmotami.

Kopřivnická automobilka si je vědoma klíčové role vozů Tatra. Proto vedení podniku přijalo opatření na podporu provozuschopnosti tatrovek v armádě i v IZS. V rámci celé dealerské a servisní sítě včetně firemního servisního střediska v Kopřivnici automobilka nastavila nejvyšší prioritu pro opravy vozidel Tatra plnících úkoly u záchranářských složek a armády.

Centrála holdingu se rozhodla také vypomoci Pardubickému kraji, kterému včera její zástupci předali zásilku respirátorů. Ty budou využity v kraji k ochranně těch, kteří se podílí na boji proti pandemii.

Zvládnout krizi způsobenou šířením infekce pomáhají výrobky firem CSG i na Slovensku. Kontejnerové nemocnice vyrobené společností MSM Group nyní slouží v Trenčíně jako odběrová místa pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. Další kontejnery se využívají v Trnavě a Bojnicích.

Společnost CSG nezapomíná ani na své zaměstnance a snaží se je co nejvíce podporovat. Stará se maximálně o jejich bezpečnost a zajištění komfortních pracovních podmínek i ve ztížené situaci. Z iniciativy majitele holdingu Michala Strnada se také v těchto dnech rozváží více než deset tisíc kilogramů ovoce pro zaměstnance firem holdingu. Ovoce, zejména pomeranče a jablka, míří především k zaměstnancům ve výrobě, ale i zaměstnancům napříč dalšími obory.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu s výrobními a vývojovými kapacitami v západní, střední i východní Evropě a obchodními aktivitami na všech osídlených kontinentech. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné a civilní průmyslové výrobě a obchodu, a to včetně vývojově náročných high-tech oborů. Součástí skupiny je legendární automobilka Tatra, jeden z nejstarších výrobců automobilů na světě a globální výrobce a dodavatel těžkých užitkových vozidel do nejnáročnějších podmínek. Společnosti CSG jsou také nejvýznamnějšími výrobci speciální pozemní techniky v České republice. Svébytnou součástí holdingu je divize Aerospace, kam patří společnosti zaměřené na vývoj a výrobu radarů, systémů řízení letového provozu, letecký výcvik a servis civilních letadel. Společnosti skupiny CSG působí i v železničním průmyslu. Většina produkce CSG směřuje na export. Některé podniky skupiny jsou také významnými dodavateli techniky a služeb pro domácí bezpečnostní sektor.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace