Holding CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky

Holding CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představí na tradičních Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky
Popisek: TITUS
15 / 09 / 2017, 13:00

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve střední Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nebudou chybět holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.

Na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově se už několik let koná jedna z největších a nejnavštěvovanějších bezpečnostních show na evropském kontinentu – Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky. Letos se akce uskuteční o víkendu 16. a 17. září. Vedle ozbrojených složek České republiky i partnerských zemí NATO se na Dnech NATO prezentují i společnosti zabývající se výrobou, vývojem i modernizacemi obranné techniky. K největším už tradičně patří holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, jež jsou zároveň i jedněmi z hlavních partnerů Dnů NATO.

Letos společnosti patřící do holdingu CSG a kopřivnická TATRA TRUCKS ve společné expozici ve VIP zóně předvedou modernizovanou samohybnou houfnici DANA M1 M, samohybný minomet na podvozku Pandur II 8x8 CZ a také obrněné vozidlo TITUS. TITUS budou moci návštěvníci Dnů NATO vidět i během dynamických ukázek. V tzv. relax zóně pak bude k vidění celá řada automobilů TATRA, konkrétně půjde o závodní dakarský speciál TATRA BUGGYRA a renovovaný originální dakarský závodní vůz TATRA T 815 VE 6x6 „Ostrý II“ z roku 1986, dále pak vojenské vozy TATRA FORCE a TATRA TACTIC, nejnovější nákladní vůz TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT, který vznikl k výročí 120 let výroby automobilů v Kopřivnici, a také hasičský speciál TATRA TERRN°1. Premiérově bude k vidění i zcela nový vůz AVIA INITIA řady D v provedení Euro 6, který společnost AVIA MOTORS (patřící do holdingu CSG) oficiálně představila 5. září při slavnostním spuštění výroby. V zóně u velkoplošné obrazovky bude navíc možné navštívit prezenční stan, kde se lze informovat o možnostech zaměstnání v TATRA TRUCKS či ve společnostech holdingu CSG.

Hlavní program vícedenní akce se bude odehrávat na mošnovském letišti, kde se divákům představí těžká vojenská, policejní i záchranářská technika, budou moci vidět i dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké techniky nebo demonstraci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Jako součást akce v rámci doprovodného programu se konají také různé konference, besedy, filmové projekce a semináře. O velké oblibě Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky svědčí jak počty návštěvníků, tak i účastníků. Jen loni návštěvnost činila 130 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí překonal dvacítku.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (zkráceně CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti obranné i civilní průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v roce 2016 zaměstnávaly více jak 6000 osob a vygenerovaly tržby v hodnotě 15,4 mld. Kč.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Vlastníky společnosti jsou čeští podnikatelů Jaroslav Strnad s podílem 65 procent a René Matera s podílem 35 procent. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí Tatra i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává na 1400 zaměstnanců a dalších 800 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Tržby TATRA TRUCKS za rok 2016 byly ve výši 5,4 miliardy Kč, hospodářský výsledek 482 miliónů. Za rok 2016 TATRA TRUCKS vyrobila 1326 vozidel, meziročně vzrostla výroba o více než 50 procent.

 

Tagy článku