Holding CZECHOSLOVAK GROUP prezentuje na bezpečnostním fóru GLOBSEC vrtulník Black Hawk

Holding CZECHOSLOVAK GROUP prezentuje na bezpečnostním fóru GLOBSEC vrtulník Black Hawk
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)
07 / 06 / 2019, 17:30

Ve dnech 6. – 8. června 2019 probíhá v Bratislavě již 14. ročník bezpečnostní konference GLOBSEC 2019, jejímž exkluzivním partnerem je skupina CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) společně se svou slovenskou částí MSM GROUP. Prestižní akce je navštěvovaná špičkovými představiteli států a tradičně se věnuje bezpečnosti a zahraniční politice.

Úvodní proslov bezpečnostní konference přednesl slovenský prezident Andrej Kiska. Před publikem, ve kterém v první řadě seděla i jeho nástupkyně Zuzana Čaputová, zdůraznil: „Daří se nám dobře (We are doing well.)“ Vyzdvihnul také fakt, že Evropská unie je silnější a atraktivní než před pěti lety. V neposlední řadě dodal, že NATO představuje nejsilnější bezpečnostní garanci, jakou Slovensko a Česká republika kdy měly.

Exkluzivním partnerem celé konference je holding CSG, který se podílí na organizaci i poskytnutím vrtulníku Sikorsky UH-60 Black Hawk, s nímž zajišťuje vyhlídkové lety pro účastníky fóra. Vrtulník je součástí flotily společnosti Slovak Training Academy, která je členem skupiny CSG a poskytuje služby leteckého výcviku ve spolupráci s americkou korporací Raytheon. Jediným soukromým provozovatelem tohoto typu vrtulníku v Evropě je právě CSG.

Tématy letošní konference GLOBSEC jsou obrana a bezpečnost, demokracie, digitální i evropská budoucnost a konečně udržitelnost v kontextu globální ekonomiky. Michal Strnad, majitel CSG, říká: „Témata fóra GLOBSEC úzce souvisí s podnikáním CZECHOSLOVAK GROUP. Jsme průmyslová skupina orientovaná na spolupráci se západními partnery. Máme projekty s renomovanými korporacemi, jako jsou Raytheon, General Dynamics European Land Systems či Nexter Systems. Podporujeme aktivní členství České republiky v NATO i EU. Díky tomu přichází do střední Evropy exkluzivní know-how i v oblasti obranného průmyslu, což podporuje naši ekonomickou prosperitu i obranyschopnost.“

Michal Strnad také v první den konference připojil svůj podpis pod dokument The GLOBSEC Democracy Declaration, který zdůrazňuje význam demokracie, lidských práv a euroatlantické vazby pro rozvoj regionu střední Evropy.

Konference GLOBSEC se letos účastní na 150 významných řečníků, mezi které patří například bývalý americký ministr vnitra Michael Chertoff, zakladatel úspěšné firemní skupiny Chertoff Group specializované na bezpečnost, vyjednavač Evropské unie pro Brexit Michel Barnier, americký senátor Ron Johnson, srbský prezident Aleksandar Vučić, maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, zakladatel magazínu Forbes Steven Forbes, ministryně zahraničních věcí Jižní Koreje Kang Kyung-wha, oxfordský profesor Timothy Garton Ash a mnoho dalších.

Z České republiky se fóra, kde se diskutují aktuální témata jako klimatické změny, světový obchod, sítě 5G, vztahy s Čínou či výsledky nedávných voleb do Evropského parlamentu, účastní premiér Andrej Babiš či ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace