Hybrid rychlého člunu a ponorky jak pro agenta 007

Hybrid rychlého člunu a ponorky jak pro agenta 007
16 / 09 / 2017, 09:30

Společnost SubSea Craft potvrdila známému serveru Jane's, že její inovativní plavidlo určené pro speciální síly, Diver Delivery Unit (DDU) zahájilo testy ponorů před vystavením veřejnosti na právě probíhající výstavě obranného průmyslu DSEI v Londýně.

DDU připomíná závodní katamarán a již prokázal svou stabilitu při vysokých rychlostech v polovině roku 2017. Koncepce společnosti SubSea Craft ale předpokládá, že DDU se bude většinu cesty pohybovat po hladině vysokou rychlostí a poté se ponoří na poslední míle mise, kdy bude v utajení vysazovat nebo vyzvedávat potápěče speciálních jednotek. Současná fáze testování pod vodou je klíčem k prokázání potenciálu tohoto hybridního plavidla.

Prototyp byl postavena na pobočce společnosti poblíž Chichesteru v jižní Anglii v roce 2016 a poté prošel významnými systémovými a softwarovými integračními zkouškami v Portlandu v Dorsetu ke konci roku, než se na počátku roku 2017 vrátil do továrny. Softwarové problémy identifikované tímto testováním znamenaly, že loď se nemohla vrátit do Portlandu kvůli testování až léta roku 2017.

ZdroJ: SubSea Craft, IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace