HYDRA: Ve znamení pohybu

HYDRA: Ve znamení pohybu
Autor fotografie: Bell|Popisek: letoun HYDRA
24 / 01 / 2018, 18:30

Hned od začátku její existence se veškeré úsilí společnosti Bell Helicopter točilo okolo vytváření nových a účinných způsobů pro přesun lidí a nákladu z jednoho místa na druhé. Od prvních krůčků při hledání cesty k vertikálnímu vzletu až po futuristický jetpack na záda se snaha o objevování nových forem pohybu nezastavila. V zájmu dalšího vývoje zkonstruovala společnost Bell Helicopter výzkumný letoun Hybrid Drive Train (HYDRA) pro testování pokročilých pohonných systémů. Projekt HYDRA sleduje schopnosti nových hybridních pohonných technologií, včetně elektrických a kapalinových dynamických energetických systémů.

Na rozdíl od dalších letounů Bell Helicopter není HYDRA postavena pro konkrétní misi. Místo toho posloužila jako důležitý nástroj pro testování nejmodernější pohonné techniky a její aplikace do dalších projektů společnosti, včetně leteckého taxi. HYDRA se ukázala jako skvělá učební pomůcka. Tým Bell Helicopter objevil nečekanou stabilitu kruhového křídla za letu a specifické nuance řízení, které umožňují vynikající letové vlastnosti letounu v režimu vertikálního letu a přistání, během přechodu, a dokonce i v případě selhání systému.

Současné drony ještě nejsou připraveny pro lidské cestující, což omezuje jejich možnosti využití. Tato technologie je tak prozatím vhodná jen při výrobě malých letounů a hraček pro komerční využití. HYDRA přinesla inženýrům společnosti Bell Helicopter dostatek informací k tomu, aby se dozvěděli více o tomto druhu dopravy, a v  konečné fázi tak usnadní cestu ke konstrukci velkých osobních a bezpilotních letounů. Když budeme někdy v  budoucnosti přemýšlet o létání v leteckém taxi a přeletu nad zacpanými ulicemi, můžeme si být jistí, že HYDRA je stroj, který pomůže tyto sny převést do reality.

O společnosti Bell Helicopter

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell Helicopter slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.