IDEB 2022: V reakci na ruskou agresi jsou západní vlády ochotny investovat do vlastní obrany. Cílem je odstrašit nepřítele, zdůraznil slovenský premiér Heger

IDEB 2022: V reakci na ruskou agresi jsou západní vlády ochotny investovat do vlastní obrany. Cílem je odstrašit nepřítele, zdůraznil slovenský premiér Heger
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: IDEB 2022
10 / 05 / 2022, 11:00

Dnes začal mezinárodní veletrh obranné techniky v Bratislavě IDEB 2022, jehož se účastní politické a armádní špičky, slovenští, čeští a zahraniční vystavovatelé.

Slovenský premiér Eduard Heger během slavnostního zahájení zdůraznil zřejmou ochotu západních vlád investovat do obrany v reakci na ruskou agresi na Ukrajině. Současně uvedl, že cílem je udržení míru a odstrašení protivníka. Za nejdůležitější princip označil spolupráci na poli obranného průmyslu. Cílem veletrhu IDEB je možnosti této spolupráce podpořit a rozšířit.

ideb

Garantem odbornosti veletrhu je MO SR. Ministr obrany SR Jaroslav Naď ve svém proslovu řekl, že v souvislosti se situací sleduje IDEB rostoucí zájem vystavovatelů, kterých je 100 z 15 zemí. Obranný průmysl ve spolupráci s akademickou obcí, ozbrojenými silami a vládami podle jeho slov nabízí odpovědi na otázky bezpečnosti.

Za klíčové označil probíhající modernizační procesy OS SR a dotažení několika akvizičních projektů, které se v uplynulém období protahovaly, jako nákup radarů a kolových bojových obrněných vozidel 8x8. Uvedl, že letos očekává dosažení obranných výdajů ve výši 2 % HDP.

IDEB 2022 navštívila ministryně obrany ČR Jana Černochová. Na veletrhu je i letos přítomno mnoho českých společností obranného průmyslu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace