IDET 2019 - poetický název Sýček pod sebou skrývá zobrazovací systém pro ochranu perimetru vozidla

IDET 2019 - poetický název Sýček pod sebou skrývá zobrazovací systém pro ochranu perimetru vozidla
Popisek: Sýček / SeeCheck
19 / 05 / 2019, 11:30

Zobrazovací systém Sýček / SeeCheck od EVPÚ Defence je určen zejména pro sledování blízkého okolí vozidla, ochranu výsadku vozidla či ochranu perimetru ve dne nebo v noci. Systém je složen z ovládacího a zobrazovacího terminálu TU-1, polohovací senzorické jednotky Sýček a denní termovizní kamery AWIR či noční AWIR D s IR přísvitem.

Terminál TU-1 je schopen obsluhovat jednu senzorickou jednotku Sýček a až 4 kamery, ovládání systému je možné jak pomocí funkčních kláves, tak pomocí moderního dotykového displeje. Senzorická jednotka Sýček je schopná kontinuálního snímání prostoru kolem vozidla, je rozdělena na denní a noční pozorovací větev s CCD modulem pro denní větev a nechlazeným termovizním modulem pro větev noční, CCD modul s rozlišením 1280x960 pixelů a termovizní modul v rozlišení až 640x512 pixelů (oba v normě PAL).

Systémy Sýček se v AČR používají na vozidlech Iveco LMV 4x4, na pásových obrněných pozorovacích a průzkumných kompletech LOS-M a Sněžka-M. Dále je tento systém integrován i do specializovaných verzí vozidel Pandur II 8x8 ve variantě spojovací a velitelsko-štábní, které AČR v současnosti připravuje k zavedení do výzbroje.

Výrobky svého širokého portfolia společnost EVPÚ Defence představí na veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 v Brně.

Tagy článku