IDET 2019 - pověřený náměstek pro vyzbrojování a akvizice Říha na stánku Rheinmetallu

IDET 2019 - pověřený náměstek pro vyzbrojování a akvizice Říha na stánku Rheinmetallu
30 / 05 / 2019, 20:00

Zatímco včera se premiér Andrej Babiš expozicím zahraničních společností a především uchazečů o dodávku pásových bojových vozidel pěchoty vyhl, dnes stánek společnosti Rheinmetall navštívil pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Filip Říha.

Sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany odpovídá za řízení systému vyzbrojování, řízení projektů vyzbrojování, bezpečnostních investic NATO, koordinaci programů zahraniční pomoci, jejímž předmětem je vojenský materiál, realizaci mezinárodní spolupráce v oblasti vyzbrojování a za zpracování návrhu strategie a koncepce vyzbrojování. Stanovuje zásady a postup zavádění vojenského materiálu do užívání v rezortu Ministerstva obrany. Odpovídá za zadávání a realizaci centrálně zadávaných veřejných zakázek v oblastech nabývání vojenského materiálu a pořizování služeb k zajištění jeho provozu po celou dobu životního cyklu.

                                         

Na konci minulého roku skončil ve funkci náměstka pro řízení této sekce na vlastní žádost Daniel Koštoval. Výkonem funkce byl pověřen Filip Říha, ředitel Odboru dohledu nad akvizicemi. A dnes na veletrhu IDET na brněnském výstavišti navštívil expozici společnosti Rheinmetall Defense, výrobce BVP LYNX, kde se setkal s viceprezidentem Oliverem Mittelsdorfem a dalšími zástupci společnosti. Informoval je o dosavadním průběhu sledovaného tendru na pásová bojová vozidla pěchoty, hamonogramu a dalším postupu. Potvrdil, že navštíví také ostatní uchazeče: PSM (BVP PUMA), BAE Systems (CV90) a GDELS (ASCOD 2).

Ministerstvo obrany počítá s uzavřením smlouvy o dodávce 210 vozidel v sedmi konfiguracích, jež nahradí dosavadní BVP-2 mechanizované pěchoty AČR, do konce letošního roku.

Tagy článku