IDET 2019 - První brněnská strojírna Velká Bíteš představila své letecké motory a pomocnou energetickou jednotku

IDET 2019 - První brněnská strojírna Velká Bíteš představila své letecké motory a pomocnou energetickou jednotku
30 / 05 / 2019, 15:00

Na právě probíhajícím veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 nechyběla ani První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS).

Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) Jiří Hynek, který se tiskové konference zúčastnil, v úvodu prohlásil, že situace v leteckém průmyslu se za posledních 15 let zlepšila, ale stále to není ideální a letecký průmysl nesmí být přehlížen.

Společnost PBS, která je v současné době špičkou v oboru leteckého průmyslu, představila na brněnském IDETu své produkty, které se hlavně týkají leteckého průmyslu. Jde především o vývoj pomocných energetických jednotek jako například Safír 5K, které slouží k předletové přípravě, či klimatizačních jednotek do letounů. Pomocné energetické jednotky Safír 5k byly například montovány do letounů L-610.

pbs2

Klíčovým produktem v portfoliu firmy jsou pak letecké motory řady TJ 80, TJ 100, TJ 40 a TJ150, které PBS úspěšně exportuje do zahraničí. Motory TJ150, TJ80 a TJ40 společnost ukázala loni. Firma však nechce ,,ustrnout" u této řady a chce vyvíjet v budoucnu i nové typy motorů.

Firma chce podle generálního ředitele Milana Macholána exportovat své produkty do celého světa, v současné době PBS zajímají trhy hlavně v Indii a Číně. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace