IDET 2021: Souhrn druhého dne

IDET 2021: Souhrn druhého dne
Autor fotografie: foto: redakce
07 / 10 / 2021, 18:00

Redakce SM je stále na veletrhu obranných a bezpečnostních technologií IDET 2021. Co se událo nejdůležitějšího na druhém výstavním dni?

IDET 2021 si odbyl svůj druhý den, jaké přinesl nejdůležitější události? Veletrh hostil konferenci , která se zabývala zákonem o soukromé bezpečnostní činnosti položil významné otázky směrem do budoucna. ČR aktuálně nemá na rozdíl od ostatních členských zemí EU zákonnou normu, která by regulovala činnost v oblasti bezpečnostních služeb.

lynx

Konala se také bezpečnostní konference o kybernetické bezpečnosti. Účastníci hovořili mimo jiné o aktuálním stavu regulace kybernetické bezpečnosti, hrozbách či útocích na kritickou infrastrukturu, které se mohou zvlášť negativně dotknout většiny obyvatelstva.

Již tradičně byly na letošním ročníku IDETu rozdány ocenění Zlatý IDET 2021. A jaká technika či exponáty zvítězily? Oceněno bylo obrněné vozidlo TITUS 6x6 KOVS, 3D radar ReGUARD a zbraňová stanice RCWS MANTIS. Čestné uznání za inovativní výrobek si odnesl hasicí přístroj T4N s hasivem 3M Novec 1230. Osobností Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu se stal profesor Svatopluk Zeman, uznávaný vědec v oblasti energetických materiálů.

I dnes došlo na podepisování významných smluvních kontraktů. Zástupci společnosti Tatra Trucks a státního podniku VOP CZ a na IDETu podepsali smlouvu na dodávku 18 vozidel Tatra Force pro nové pojízdné palivové cisterny pro potřeby české armády. 

idet

I druhý den pokračovala prezentace ve Start-up Innovation Pavillonu, který organizuje AOBP ČR, a kde se představil například Quantasoft, který vyvíjí řešení zaměřené na rozpoznávání tváří. Jedním z klíčových principů výzkumu a vývoje společnosti je zajištění interoperability a maximální integrační flexibility její technologie, aniž by došlo k zablokování technologie nebo dodavatele. 

idet

Návštěvníci veletrhu mají také možnost vidět další start-upovou firmu SpaceKnow Inc., která se zabývá analýzou satelitních snímků neboli snímků pořízených z vesmíru z různých senzorů jak optických, tak radarových. A představily se samozřejmě i další společnosti, které usilují prostřednictvím veletrhu IDET 2021 o navázání prvotních významných kontaktů s potenciálními českými i zahraničními zákazníky.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace