IDET 2023: Společnost Mehler Vario System - jeden z lídrů trhu na poli ochranných systémů pro bezpečnostní složky a armádu

IDET 2023: Společnost Mehler Vario System - jeden z lídrů trhu na poli ochranných systémů pro bezpečnostní složky a armádu
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 05 / 2023, 12:00

Mehler Vario System (MVS) představuje celosvětově působícího výrobce ochranných systémů pro policii, armádu a speciální jednotky. MVS je všeobecně uznávána jako jeden ze současných lídrů na evropském trhu.

Pokud máme hovořit o předním dodavateli ochranných systémů a vybavení pro policii, armádu a speciální jednotky, nemůžeme nezmínit také společnost MVS z německé Fuldy, která zavítala na letošní mezinárodní zbrojní veletrh IDET. MVS můžeme označit již za tradičního výrobce, produkcí ochranných  vest, štítů či helem se již zabývá přes 40 let.

Firma je aktivní ve více než 40 státech celého světa a platí za partnera, který dokáže přijít se zajímavým a inovativním řešením pro své zákazníky.

MVS už vyrobila přes 3 000 různých vest v úzké spolupráci s budoucími uživateli a jsou výsledkem individuálních požadavků klientů a také schopnosti společnosti se těmto požadavkům přizpůsobit. V uplynulých letech MVS vyvinul a certifikoval více než 500 různých ,,soft" a ,,hard" ochranných, taktických a jiných produktů. Zdárně pokračuje spolupráce s dceřinými společnostmi jako Lindnerhof-Taktik, Mehler Law Enforcement či Mehler Engineered Defence.

Na IDETu společnost MVS prezentuje laické i odborné veřejnosti nová pokročilá vylepšení v oblasti osobní ochrany a systémy balistické ochrany bezpečnostních a armádních sil. Návštěvníci tak mohou vidět moderní ochranu ve formě balistických helem, vest a dalšího příslušenství. Za zmínku jistě stojí anatomicky přizpůsobená lehká vesta určená pro ženy FlexGuard. Dále bude vystaven na stánku společnosti MVS modulární systém M.U.S.T pro policejní a vojenské složky, který se umí přizpůsobit každé situaci. Výhodou systému jsou zejména ,,ultralehké" komponenty.


Zdroj: BVV, redakce

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.