VIDEO: Na americký letoun F-15 nebezpečně ,,dorážel" ruský Su-27 a donutil ho změnit směr riskantním manévrem

VIDEO: Na americký letoun F-15 nebezpečně ,,dorážel&quote; ruský Su-27 a donutil ho změnit směr riskantním manévrem
01 / 02 / 2019, 08:00

Ruský bojový letoun Su-27 pronásledoval americký stroj F-15, který měl plnit úkoly NATO. V jeden okamžik provedl ruský stroj riskantní manévr, kdy na F-15 doslova ,,dorážel" tak, až musel změnit směr. Z videa, zveřejněného na sociálních sítích, to vypadá, že v jeden okamžik dojde ke srážce obou letounů. Incident se měl odehrát podle nepotvrzených informací nad Černým mořem, některá média hovoří i o Baltském moři.

Podle Pentagonu se měl ruský stroj Su-27 přiblížit k americkému letounu na tak malou vzdálenost, že ho donutil změnit směr. Ruský stíhač se pohyboval podle Pentagonu více než dvě hodiny v blízkosti F-15 a pak provedl nebezpečný manévr, jímž donutil americký stroj náhle změnit směr.

Podobných incidentů mezi ruským a americkým letectvem nad regionem Baltského a Černého moře přibývá, nicméně nechybělo mnoho, aby ten nejnovější skončil srážkou obou letounů. Některé zdroje k právě zveřejněnému videu uvádí, že k incidentu mělo dojít již v roce 2017.

                                

 

Zdroj: thedrive.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace