Rusko obvinilo USA, že jejich plavidlo skoro způsobilo ,,katastrofickou srážku" s torpédoborcem Admiral Vinogradov, Američané tvrdí opak

Rusko obvinilo USA, že jejich plavidlo skoro způsobilo ,,katastrofickou srážku&quote; s torpédoborcem Admiral Vinogradov, Američané tvrdí opak
Autor: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: USS Chancellorsville
07 / 06 / 2019, 16:30

Ve Východočínském moři došlo ráno k incidentu mezi ruským a americkým plavidlem. Rusko obvinilo USA, že jejich raketový křižník USS Chancellorsville málem způsobil nebezpečným manévrem srážku s ruským torpédoborcem Admiral Vinogradov. Obě plavidla se jen těsně měly vyhnout kolizi. Americká strana toto obvinění odmítá.

Rusko se obořilo na USA, kdy je obvinilo z toho, že jejich raketový křižník USS Chancelorsville málemzpůsobil srážku s ruským torpédoborcem Admiral Vinogradov ve Východočínském moři. Rusko viní USA, že jejich plavidlo manévrovalo nebezpečně, neočekávaně změnilo směr a dostalo se tak do blízkosti torpédoborce Admiral Vinogradov asi na 50 metrů. Ten pak muselo podle ruského stanoviska provést nouzový manévr, aby se vyhnul kolizi. 

                                    

USA takovou verzi odmítají a za viníka incidentu naopak označují ruské plavidlo, které mělo prudce zrychlit směrem k americkému raketovému křižníku, jež právě čekal na přistání vrtulníku na jeho palubu. 

Vzájemné obviňování obou stran tak zvyšuje napětí kromě Jihočínského moři také ve Východočínském moři, kdy USA chtějí v regionu prosazovat svobodu plavby, což Čína i Rusko odmítají a obviňují USA, že si chtějí pod touto záminkou ,,uzurpovat" část území patřící Číně.

 

Zdroj: rt.com, navy.mil

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace