Indické letectvo dostane svůj první stíhací letoun Dassault Rafale v září

Indické letectvo dostane svůj první stíhací letoun Dassault Rafale v září
Autor: CC BY-SA 2.0
06 / 07 / 2019, 12:00

Indickým vzdušným silám bude dodán první francouzský stíhací letoun Dassault Rafale v září tohoto roku.

První stíhač Dassault Rafale bude indickému letectvu dodán v září, uvedl server airrecognition.com. Indie podepsala mezivládní dohodu s Francií na dodávku 36 víceúčelových stíhacích letounů v roce 2016 v celkové hodnotě 8,8 miliard korun. Indie dala přednost francouzským stíhačům například před americkou F-16, kterou používá sousední Pákistán, švédským Gripenem či strojem Eurofighterem Typhoon.

Z těchto 36 strojů objednaných pro indické letectvo je 28 jednomístných (verze Rafale EH) a ostatní pak dvoumístné (verze Rafale DH). Součástí kontraktu je i výcvik indických pilotů na letounech, který podstoupí ve Francii.

V současné době má indické letectvo od francouzského výrobce Dassault Aviation ve výzbroji víceúčelové bojové letouny  čtvrté generace Mirage 2000, které budou doplněny posléze právě stíhači Rafale.

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace