Indické letectvo posílí ruské vrtulníky Kamov Ka-31

Indické letectvo posílí ruské vrtulníky Kamov Ka-31
Autor: (CC BY-SA 3.0)|Popisek: Ka-31
08 / 05 / 2019, 12:00

10 vrtulníků Kamov Ka-31 bude dodáno indickému letectvu od Ruska.

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 10 vrtulníků Ka-31 včasné výstrahy od Ruska. Cílem je posílit kapacitu proti vzdušným hrozbám směřujících na indické letadlové lodě a větší válečná plavidla. 

Vrtulník Ka-31 (v kódu NATO zní Helix), který vychází z verze Ka-27, má umístěnou radarovou anténu, která dokáže účinně detekovat vzdušné hrozby představující bezprostřední riziko indickým letadlovým lodím.

10 kamovů bude rozmístěno na letadlových lodích včetně INS Vikrant a fregatách třídy Admiral Grigorovič. Kontrakt na 10 vrtulníků Ka-31 je dalším důkazem o prohlubování vojensko-technické spolupráce Indie a Ruska. Nejnovější zakázka v indicko-ruské vojensko-technické výměně se týkala nákupu 464 tanků T-90MS za 1,93 miliard dolarů.


Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace