Indie vyzkouší supersonickou raketu BrahMos

Indie vyzkouší supersonickou raketu BrahMos
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Raketa BrahMos
16 / 07 / 2018, 09:00

Supersonickou raketu BrahMos čeká ještě tento měsíc testování.

Indie plánuje otestovat supersonickou raketu s plochou draáhou letu BrahMos ještě v tomto měsíci, uvedl server nationalinterest.org. Cílem testů bude prodloužit životnost rakety BrahMos z 10 let na 15 let. Indie již otestovala variantu rakety, která má dosah 400 kilometrů.

psali jsme: VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

Výkonná dvoustupňová raketa vyrobená rusko-indickou společností BrahMos Aerospace může vyvinout rychlost Mach 3. Raketa ponese hlavici s hmotností od 200 do 450 kilogramů.

psali jsme: Konec světa v ruském podání: balistická raketa o hmotnosti 100 tun

Indie nyní vyvíjí také raketu BrahMos s rozšířeným dosahem, která poletí na vzdálenost až 800 kilometrů. Tato vzdušná verze bude odpalovaná z víceúčelového bojového letounu Suchoj Su-30MKI. Kromě toho lze BrahMos odpálit jak ze země, tak z moře, respektive ponorek.

O raketu již projevil zájem například Singapur, Indonésie či Vietnam a dá se očekávat, že o jejím pořízení budou usilovat i další země.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku