Indie je blízko dohodě o dodávce ruských systémů protivzdušné obrany S-400

Indie je blízko dohodě o dodávce ruských systémů protivzdušné obrany S-400
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: S-400
31 / 12 / 2017, 09:00

Indie se brzy zařadí po bok zemí, které nakoupily či si chtějí pořídit ruské systémy protivzdušné obrany S-400.

Kromě Číny projevuje eminentní zájem o ruské systémy protiruské obrany i Indie. Ta je nyní podle agentury TASS blízko finální dohodě o dodávce těchto systémů.

psali jsme: Rusko začne Číně brzy dodávat systém protivzdušné obrany S-400

Pokud vše půjde podle plánu a Indie s Ruskem nakonec podepíší kontrakt, mohlo by Rusko Indii začít dodávat protivzdušné komplety od roku 2018. Systémy by byly dodávány postupně až do roku 2022.

psali jsme: Ruské jednotky na Krymu přezbrojily na systémy S-400

V květnu 2016 Indie schválila nákup pěti systémů protivzdušné obrany S-400. Již tehdy si indické ministerstvo obrany S-400 velmi pochvalovalo, zejména jeho výkon a technické charakteristiky. Ministerstvo prohlásilo, že se jedná o nejlepší systém protivzdušné obrany ve své kategorii.

Kromě Indie projevilo zájem o S-400 v minulosti  zejména Turecko a také Čína.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.