Indonésie může těžit ze schopností Bell Boeing V-22 Osprey

Indonésie může těžit ze schopností Bell Boeing V-22 Osprey
Autor: public domain|Popisek: V-22 Osprey
30 / 07 / 2020, 14:00

O konvertoplán Bell Boeing V-22 Osprey se zajímá řada zemí kvůli jeho schopnosti provádět široké spektrum misí.

Pro Indonésii by se mohl stát optimálním prostředkem propojujícím jednotlivé týmy na dlouhé vzdálenosti. Odborné médium The Drive poznamenává, že letoun „... je zvláště vhodný pro Indonésii, zemi, která se skládá z těžko uvěřitelného počtu 17 000 ostrovů rozkládajících se na tisíci kilometrech. Schopnost stroje V-22 přepravovat náklad s rychlostí turbovrtulového letounu a současně přistávat a vzlétat vertikálně významně zlepší logistické schopnosti indonéské armády.“

Unikátní konfigurace s překlopnými rotory kombinuje vertikální vzlet a přistání (VTOL) vrtulníku s rychlostí a doletem turbovrtulových letadel, což armádě umožňuje dosáhnout s konvertoplánem izolovaných oblastí dvakrát rychleji než s vrtulníkem, který má navíc jen poloviční dolet. I když má země k dispozici řadu turbovrtulových strojů a vrtulníků různých typů, žádný z nich nemá unikátní schopnost V-22 Osprey: přelétat z jednoho ostrova na druhý na takové vzdálenosti.

Kombinace rychlosti, doletu a všestrannosti dělá z V-22 Osprey letoun, který nelze s ničím srovnávat. „Je skvěle využitelný pro pátrací a záchranné mise či některé typy útoku na velkou vzdálenost,“ konstatuje The Drive. Globální flotila Bell Boeing V-22 doposud nalétala více než 500 000 letových hodin.

 

Zdroj: The Drive

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace