Irán predstavil svoj nový bojový tank Karrar, vyzerá ako dvojník T-90, Irán to však odmieta. Posúďte sami.

Irán predstavil svoj nový bojový tank Karrar, vyzerá ako dvojník T-90,  Irán to však odmieta. Posúďte sami.
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: Tank Karrar
18 / 03 / 2017, 10:00

Iránske ministerstvo obrany predstavilo nový bojový tank Karrar, na prvý pohlaď pripomína ruský tank T-90. Iránci však tvrdia, že sa ruskou technikou vôbec neinšpirovali.

Denník The Washington Times vo svojom článku píše, že tank Karrar vyzerá presne ako dvojník ruského tanku T-90. Iránske orgány už v minulosti informovali, že v budúcnosti by chceli získať licenciu na výrobu tankov T-90, nakoniec však od tejto snahy upustili, a rozhodli sa ísť vlastnou cestou pri výrobe nového tanku.

Pred pád dňami predstavili Iránci svoj nový bojový tank, zdôraznili, že sa neinšpirovali ruskou technikou. Redaktor The Washington Times Todd Wood, vo svojom článku o novom tanku Karrar, okrem iného napísal:

“Irán oznámil, že potrebuje ruské nákresy, aby mohol vyrábať T-90, potom oznámil, že nákresy T-90 nepotrebuje, a potom Irán predstaví dvojníka T-90. Páni!''

Posúďte sami, inšpirovali sa Iránci ruským tankom T-90, alebo nie ?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace