Íránský špionážní dron natočil ,,exkluzivní" záběry americké letadlové lodi USS Dwight D. Eisenhower. Zde je video

Íránský špionážní dron natočil ,,exkluzivní&quote; záběry americké letadlové lodi USS Dwight D. Eisenhower. Zde je video
Autor: screenshot Youtube|Popisek: USS Dwight D. Eisenhower
28 / 04 / 2019, 12:30

Server RT.com uvedl, že íránský dron Ababil-3 natočil detailní záběry paluby letadlové lodi USS Dwight D. Eisenhower, která se pohybovala s ostatními plavidly v Perském zálivu. Z videa není patrné, kdy bylo natočené a zda se nejedná o ,,fake". Za oficiální ho označuje Íránská zpravodajská agentura Tasnim.

Íránská zpravodajská agentura Tasnim včera publikovala video, na němž je vidět mimo jiné, jak dron důkladně ,,monitoruje" palubu americké letadlové lodi. Na palubě jsou jasně rozpoznatelné stroje F/A-18 Hornet či letouny včasné výstrahy E-2C. Let dronu byl akcí Íránských revolučních gard.

                               

Agentura Tasnim uvedla, že akce dronu byla ,,odvetou" za to, že USA nazvaly na začátku dubna Íránské revoluční gardy teroristickou organizací.

 

Zdroj: RT.com, tasnimnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace