Ivan Gabal - Ukrajina je ve stejné pozici jako bylo Československo obětované Hitlerovi

Ivan Gabal - Ukrajina je ve stejné pozici jako bylo Československo obětované Hitlerovi
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ruský prezident Putin
05 / 04 / 2021, 18:15

Ruská armáda stojí na okupovaných ukrajinských hranicích a Rusko militantně ústy Lavrova vyhrožuje. Ukrajinci, kteří čelící ruské vojenské přesile, jsou v pozici Československa vůči Hitlerově nacistické síle podporované lhostejným Západem. Neopakujme vůči Ukrajině chyby lhostejného Západu.

1. Rusko musí slyšet od svých velvyslanců, že vojenskou agresí svinstva jako otrava Navalného a jeho věznění, zasahování do našich voleb a fixlování vlastních voleb, vojenskou agresí nezakreje a vyšetřování například sestřelení MH17 neodvrátí.

2. Německo musí začít používat páku Nord Stream II. a Rusům ukázat, že se musí také jako civilizovaný dodavatel plynu chovat.

3. Všechny unijní země by měly takový krok podmínit přítomností svých velvyslanců pokud ne přerušením diplomatických styků.

4. Pražskou ruskou ambasádu je třeba poslat domů celou a stáhnout naše diplomaty z Moskvy.

5. NATO nebo sousední alianční země by měly pomoci ukrajinské armádě alespoň výzbrojí, informacemi a vědomím, že Ukrajina se vzdala jaderných zbraní s příslibem mezinárodní garance svých hranic. Ukrajinci musí cítit naši solidaritu a podporu.

6. V případě použití vojenské síly Ruskem si Moskva neškrtne v naší ekonomice, natož energetice.

7. Je třeba začít aktivní komunikaci a politiku do ruského domácího vývoje a podporovat personální změnu v Kremlu.

8. Miloš Zeman i Václav Klaus a další exponenti Putinova režimu ponesou za agresivní válku explicitní odpovědnost, protože Putina v jeho agresivitě a necivilizovaných asijských manýrách podporovali zejména vůči Ukrajině, okupovanému Krymu.

9. KSČM jejíž poslanci opakovaně navštěvovali kriminální doněcký režim a okupovaná území jsou za vývoj směřující k vojenské invazi spoluodpovědní.

10. Zcela kriminální je pozice Okamury, LePenové a dalších evropských (rakouských, italských) extremistických politiků, podezřelých či usvědčených z přijímání volebních peněz od Ruska. Takové chování je vědomá vlastizrada. A mělo by být vyšetřeno jako protiústavní až k zákazu těchto stran.

Zveřejněno se svolením Ivana Gabala, zdroj: FB Ivana Gabala

Tagy článku