Izrael údajně použil supersonické střely vzduch-země Rampage při leteckých úderech v Sýrii

Izrael údajně použil supersonické střely vzduch-země Rampage při leteckých úderech v Sýrii
Autor: screenshot Youtube
16 / 04 / 2019, 14:30

Server defence-blog.com informoval, že Izrael použil při vzdušných náletech v Sýrii novou supersonickou střelu Rampage.

Izrael měl při leteckých úderech v Sýrii v sobotu údajně použít poprvé supersonické rakety Rampage, uvedl server defence-blog.com. To měl potvrdit i vojenský analytik Babak Taghvaee na svém twitterovém účtu. Izrael provedl vzdušné útoky na vojenské cíle okolo syrského města Marsyaf, kde se nachází vojenská základna. Server defence-blog.com informoval, že při útoku byl zlikvidován hangár a tři další přilehlé budovy. 

Rakety vzduch-země Rampage jsou určeny k likvidaci klíčových cílů chráněných protivzdušnou obranou. Střely mohou být integrovány s letouny F-15, F-16 a F-35.

Raketu Rampage představily v červnu 2018 izraelské společnosti IMI Systems a IAI. Její zajímavostí je, že vychází z dělostřelecké rakety EXTRA. Samotný výrobce nabízí střelu i zahraničním zákazníkům a jejich integrace by měla být možná také u letounů F/A-18, Eurofighter Typhoon, Mirage 2000, MiG-29, Su-27 a Su-30.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace