Izraelská Brigáda Givati dostane špičkové obrněné transportéry Namer

Izraelská Brigáda Givati dostane špičkové obrněné transportéry Namer
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: obrněný transportér Namer
05 / 01 / 2018, 14:00

Obrněné transportéry Namer posílí izraelskou brigádu Givati.

Izraelská armáda (IDF) pokračuje v posilování svých pěchotních brigád. Brigáda Givati operující v Pásmu Gaza nyní dostane špičkové obrněné transportéry Namer, čímž dojde ke zvýšení palebné síly a také přepravní kapacity celé brigády. To je i představa IDF, která si slibuje od tohoto kroku zvýšenou mobilitu celé brigády a právě posílenou palebnou sílu. Brigáda Golani již obrněné transportéry Namer používá.

psali jsme: Izrael modernizuje svoj obrnený transportér Namer, pribudne aj diaľkovo ovládaná veža

Kromě brigády Givati má IDF ještě k dispozici elitní brigádou Golani, která nese velkou tíhu bojů v Pásmu Gaza, brigádu Výsadkářů, Nahal a Kfir.

,,Nasazení obrněného transportéru Namer je významný krok pro brigádu Givati jakožto vůdčí brigády," prohlásil její velitel Dado Bar-Khalifa.

psali jsme: Video: Takhle ,,úřaduje" československý obrněný transportér OT-64

Namer je těžký obrněný transportér, který konstrukčně vychází z upraveného trupu tanku Merkava Mk I.  Vozidlo je 7,45 dlouhé, 3,7 m široké a 1,9 m vysoké. Pohonnou jednotku tvoří dvanáctiválcový AVDS-1790-6A o výkonu 900 koňských sil (671 kW). Výzbroj obrněného transportéru se zpravidla skládá z jednoho kulometu M2HB ráže 12,7 mm a jednoho kulometu FN MAG na samostatných dálkově ovládaných lafetách.

Namer se řadí k nejlepším obrněným transportérům na světě.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.