Izraelské F-35 pronikly nepozorovaně nad Írán, ruské systémy zůstaly slepé

Izraelské F-35 pronikly nepozorovaně nad Írán, ruské systémy zůstaly slepé
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: F-35 Adir
30 / 03 / 2018, 15:00

Podle kuvajtského deníky Al-Jarida izraelské stroje F-35 Adir vstoupily nepozorovaně již dvakrát do íránského vzdušného prostoru.

Dvě izraelské stíhačky F-35 vstoupily během uplynulého měsíce do íránského vzdušného prostoru, informoval ve čtvrtek noviny Al-Jarida. Je to signálem zvýšeného regionálního napětí, zejména ve světle nedávných izraelských vojenských útoků v Sýrii proti íránským základnám v zemi.

F-35 to Israel

Zdroje citované v Al-Jarida prohlásily, že dva letouny F-35 Adir letěly přes syrský a irácký vzdušný prostor, aby se dostaly do Íránu, na místa v íránských městech Bandar Abbas, Esfahan a Shiraz.

psali jsme: Nová generace vzdušných tankerů US Air Force má být stealth a vyzbrojená lasery

Zpráva uvádí, že tyto dva stroje patřící mezi nejvyspělejší na světě prolétaly ve vysokých nadmořských výškách nad místy Perského zálivu, podezřelými ze spojení s íránským jaderným programem.

Al-Jarida také uvádí, že letouny nebyly detekovány radarem, a to ani ruským radarovým systémem umístěným v Sýrii. Zdroj odmítl potvrdit, zda byla operace provedena ve spolupráci s americkou armádou, která nedávno provedla společné cvičení s IDF.

psali jsme: Syrská armáda tvrdí, že na ní zaútočila izraelská letadla

Zdroj dodal, že sedm stíhaček F-35 v aktivní službě v IAF již uskutečnilo řadu misí v Sýrii a na libanonsko-syrské hranici.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více


Zdroj: jpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace