Jak nakonec dopadne tank Armata? Ruský generálplukovník učinil znepokojivou předpověď

Jak nakonec dopadne tank Armata? Ruský generálplukovník učinil znepokojivou předpověď
Autor: Vitaly V. Kuzmin, licence CC BY-SA 4.0|Popisek: T-14 Armata
14 / 07 / 2018, 11:30

Jaký osud čeká tank T-14 Armata i další technologicky pokročilá ruská vozidla?

Více naznačil pro agenturu TASS generálplukovník Sergei Mayev, bývalý šéf odboru obrněných vozidel na ministerstvu obrany. Mayev řekl pro TASS, že ruská tanková chlouba, T-14 Armata, bude sloužit ne více než 25-30 let, aby pak byla nahrazena obrněnými vozidly, které budou založené na nových ,,fyzikálních zásadách".

psali jsme: Armata znovu v americkém hledáčku. Dokáže nová generace tanku Abrams porazit nejlepší ruský tank?

,,Mnoho současných (ruských) prototypů se nacházejí v závěrečné fázi svého vývoje - Armata, bojové vozidlo pěchoty Kurganěc-25, obrněné kolové platformy Bumerang a další. Nebudou však sloužit díle než 25-30 let. Očekává se, že budou nahrazeny po této době typem obrněných vozidel založených na nových fyzikálních principech," řekl pro TASS Mayev.

psali jsme: Stříbrná kulka na Armatu. NATO vyvíjí zbraň schopnou zničit ruskou tankovou chloubu

Tento scénář podle Mayeva nastane v případě příznivého vývoje vědy, technologií, designových prací a financování všech potřebných komponentů. Mayev se rovněž domnívá, že robotizovaná obrněná vozidla se objeví na ,,scéně" během 10-15 let, takž je podle něho důležité vyvíjet náhradní robotické díly a komponenty.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace