Jako biblický anděl pomsty je schopen na teroristy udeřit Archangel Block 2

Jako biblický anděl pomsty je schopen na teroristy udeřit Archangel Block 2
19 / 11 / 2017, 09:00

Americká firma Iomax ze Severní Karolíny prodává na mezinárodním trhu lehký útočný turbovrtulový letoun jménem Archangel. Tento stroj je určen k boji proti povstalcům, teroristům a na obranu hranic. IOMAX představil novou a vylepšenou variantu Block 2 svého letounu v Dubaji, neboť se snaží uzavřít kontrakt s nejméně čtyřmi novými zákazníky.

IOMAX chce ke stávajícímu klientovi, Spojeným arabským emirátům přidat ještě další země v regionu, tedy Egypt, Jordánsko, Saúdskou Arábii a Keňu.

Spojené arabské emiráty koupily celkem 48 strojů a americká firma proto zcela logicky hledá nové klienty, kdy aktuálně vede jednání se třemi potencionálními kupci z výše uvedených arabských zemí, co se týče Keni je situace složitější, vzhledem k tomu, jak se vyvine volební situace v zemi.

psali jsme: Video: Největší letadla světa. Antonov vs Airbus vs Boeing

IOMAX Archangel je silně upravená verze stroje AT-802, což byl původně lehký turbovrtulový stroj určený pro hašení požárů a postřik. Vzhledem k rostoucí poptávce po levných protipovstaleckých strojích byl tento původně neškodný práškovač změněn v postrach teroristů a pašeráků. 

psali jsme: Video: Největší a nejtěžší letadlo, co kdy přistálo na letadlové lodi

Hlavní výhoda tohoto stroje? Cena provozu oproti proudovému stroji je pouhý zlomek hodnoty letové hodiny vyspělejšího stroje a díky své rychlosti, nebo spíše pomalosti je Archangel ideální k útokům na pozemní cíle.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Zdroj: IHS Jane´s

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.