Jan Hamáček exkluzivně pro SM: Udělám vše pro to, aby ČR zůstala 6. nejbezpečnější zemí

Jan Hamáček exkluzivně pro SM: Udělám vše pro to, aby ČR zůstala 6. nejbezpečnější zemí
17 / 10 / 2018, 12:00

Redakce SM přináší exkluzivní interview s ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Jak se mu líbí na letošní akci Future Forces Forum a jak hodnotí, že ČR je 6. nejbezpečnější zemí na světě? Více v rozhovoru.

SM přináší úvodní rozhovor z letošní akce Future Forces Forum, největšího setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu. Další rozhovory a reportáže budou během dalších dnů následovat, sledujte Facebook Security magazínu.

                       

Za prvé je pro mě čest, že jsem mohl být na zahájení 13. ročníku této výstavy, která už se do jisté míry stala tradicí a místem, kde se představuje ta nejmodernější technika. Ve svém úvodním slově jsem upozorňoval, že svět kolem nás se mění. Hrozby nejsou úplně jasné a velmi často se obtížně hledá původce případného útoku. A to vyžaduje nasazení těch nejmodernějších technologií a vysokou míru spolupráce jak mezi jednotlivými složkami v rámci státu, tak mezi jednotlivými státy. Jsem rád, že letošní akce odpovídá na takové současné výzvy, je tady spousta zajímavých exponátů. Vrátil jsem se trochu do doby, kdy jsem byl stínovým ministrem obrany, takže jsem sledoval vojenskou techniku, ale i z mého současného ranku je tady celá řada velmi zajímavých věcí, a jsem rád, že se české firmy drží na technologické špičce.

  • Vy jste si velmi poctivě obešel všechny expozice, je přecejen něco, co se vám líbilo nejvíce?

Samozřejmě musím poděkovat rezortním kolegům, tzn. expozice Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ukazují, jak jsme připraveni čelit aktuálním výzvám. A určitě mě zaujaly sledovací systémy, které dnes umožňují na velmi velkou vzdálenost pozorovat a vyhodnocovat případná rizika.

  • Co by podle vás měli politici udělat, aby Česká republika byla bezpečnější zemí?

Tak my jsme šestá nejbezpečnější země na světě, takže logickou odpovědí je, že musíme dělat vše proto, aby tomu tak bylo i nadále. Je to primárně o penězích. Musíme investovat do naší bezpečnosti, a je to samozřejmě i o lidech, je to propojeno. To znamená, že musíme dobře zaplatit naše policisty, naše hasiče, naše vojáky. Děláme pro to maximum. Musíme jim také zajistit kvalitní techniku a kvalitní vybavení.

  • Pane ministře, děkuji za rozhovor.

Také děkuji.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace