Jana Černochová: Komunisté hrají s armádou nebezpečnou hru, je to facka českému zbrojařskému průmyslu

Jana Černochová: Komunisté hrají s armádou nebezpečnou hru, je to facka českému zbrojařskému průmyslu
Popisek: Jana Černochová
07 / 01 / 2021, 13:00

Ve včerejším pořadu 90' ČT24 vystoupila předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová a znovu podrobila kritice odnětí 10 miliard korun armádnímu rozpočtu, který nakonec prošel ve formě pozměňovacího návrhu KSČM v rámci jednání o státním rozpočtu.

Předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová znovu kritizovala v pořadu 90' ČT24 ztenčení obranného rozpočtu o 10 miliard korun, který prosadili komunisté ve formě pozměňovacího návrhu v jednání o schválení státního rozpočtu.

Poslankyně ve vysílání prohlásila, že je to právě armáda, která v souvislosti s koronavirovou pandemií, jež po Vánocích opět zesílila, intenzivně pomáhá, a nyní se jí mají vzít rozpočtové prostředky. ,,V dnešních dnech, hodinách vidíme, jak moc armáda pomáhá a pomáhat bude, a první, na co se sáhne, je její rozpočet?" projevila údiv Černochová.

Podle ní totiž desetimiliardové armádní manko nepříznivě ovlivní strategické projekty, které jsou plánovány dlouhodobě. Černochová zdůraznila, že jakákoliv změna v plánech projektů je zásadní, což může v důsledku zpozdit modernizaci armády o několik let. ,,Byla bych nerada, abychom se dožili toho, čeho jsme se dožili v té první krizi v roce 2010, když se škrtalo v rozpočtu ministerstva obrany a vlastně se z toho vzpamatováváme doteď," připomněla Černochová.

Předsedkyně Výboru pro obranu vidí situaci jako velmi nebezpečnou hru KSČM a zároveň jako velkou facku českému zbrojařskému průmyslu, protože komunisté podle poslankyně de facto sebrali peníze českým firmám. Černochová prohlásila, že ztenčení obranného rozpočtu má zásadní dopad na ekonomiku země a tedy i na zbrojařské firmy, protože ministerstvo obrany nebude moci vypisovat výběrová řízení, neboť je nebude mít rozpočtově krytá. Podle odhadu Černochové tak může český zbrojařský průmysl přijít až o 7 miliard korun.

Černochová v závěru pořadu připomněla slib premiéra Andreje Babiše, že se zmíněných 10 miliard korun během ledna do rozpočtu armády opět vrátí. Poslankyně věří, že se tak stane, Babiš v pořadu Partie CNN Prima NEWS již dříve prohlásil, že jeho vláda o tom rozhodne až později v lednu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace