Japonci našli poškozenou černou skříňku zřícené F-35, chybí klíčová data o letu

Japonci našli poškozenou černou skříňku zřícené F-35, chybí klíčová data o letu
10 / 05 / 2019, 08:30

Černou skříňku zřícené F-35 sice Japonci získali, ale je tak poškozená, že chybí stěžejní údaje o letu.

Japonci hlásí dílčí pokrok ohledně své zřícené F-35. Našli černou skříňku letounu, který zmizel 9. dubna, nicméně nedokázali z ní získat stěžejní údaje o letu včetně rychlosti stroje či v jaké výšce letěl. Zařízení totiž bylo těžce poškozené v důsledku nehody, informoval o tom ministr obrany Takeši Iwaya.

Japonci tak zatím nejsou schopní určit příčinu nehody stroje a nenašlo se stále ani tělo pilota Akinoriho Hosomiho, který stíhačku v kritický den pilotoval. Server Japan Times uvedl rovněž o tom, že části F-35 se nachází 1 500 metrů pod mořem. Iwaya prohlásil, že se chystá jejich záchrana.

9. dubna se ztratil Japoncům nad Pacifikem letoun F-35, který byl s dalšími třemi stroji F-35 na cvičném letu. Stalo se tak asi 30 minut poté, co stroj vzlétl ze vzdušné základny Misawa. 

 

Zdroj: japantimes.co.jp

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace