Japoncům se ztratil letoun F-35

Japoncům se ztratil letoun F-35
Popisek: F-35A
09 / 04 / 2019, 20:00

Japonská F-35 se ztratila nad Pacifikem, uvedl server defensenews.com.

Podle serveru defensenews.com se F-35 ztratila nad Pacifikem v úterý večer, když byla na cvičném letu spolu s dalšími třemi stroji F-35.

Po určité době, když se stroje nacházely asi 135 kilometrů od východního pobřeží prefektury Aomori v severní části ostrova Honšú, se kontakt s F-35 ztratil. Stalo se tak asi 30 minut poté, co stroj vzlétl ze vzdušné základny Misawa. Žádné problémy se stroji nebyly hlášeny, než se jeden z nich ztratil. Není zatím jasné, jestli se stroj zřítil. 

Japonsko vyslalo do oblasti, kde měla F-35 zmizet, vyslalo průzkumná plavidla, která také pátrá po pilotovi. Japonský ministr obrany Takeši Iwaya prohlásil, že zbývajících 12 letounů F-35 zatím zůstává na základně.

 

Zdroj: defensenews.com, CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace