Japonsko a Saudská Arábia oznámili obrannú spoluprácu

Japonsko a Saudská Arábia oznámili obrannú spoluprácu
Popisek: Mitsubishi F-15J/Ilustračný obrázok
06 / 09 / 2016, 11:00

Japonsko a Saudská Arábia podpísali Memorandum o porozumení v obrannej spolupráci.

Cieľom tohto memoranda je podporiť ochranu obchodu.

Memorandum o porozumení bolo podpísané v Tokia dňa 2. septembra, počas rozhovorov medzi japonským ministrom obrany Tomomi Inada a jeho náprotivka Mohammad aBin Salmana.

Vo vyhlásení japonské ministerstvo obrany uviedol, že dohoda bude podporovať posilnenie výmeny medzi obranou, odbornej prípravy a výskumu, a taktiež budú spolu pripravovať aj rôzne obranné cvičenia.

Obe krajiny sa tiež zaviazali rozšíriť spoluprácu v otázke námorne bezpečnosti a obranných zariadení, aj keď ministerstvo obrany zatiaľ nespracovalo potencionálne programy.

Po podpise zmluvy, Inada povedal:

,,Jedná sa o významný krok smerom k rozvoju našich obranných systémov.''

Mohammad bin Salman:

Dúfam, že predovšetkým posilníme naše vzťahy, týkajúce sa spoločnej obrany.''

Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace