Japonsko by mohlo koupit americký bezpilotní jednomotorový vrtulník MQ-8C Fire Scout

Japonsko by mohlo koupit americký bezpilotní jednomotorový vrtulník MQ-8C Fire Scout
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Northrop Grumman MQ-8C Fire Scout
24 / 07 / 2018, 09:00

Japonsko projevilo zájem o bezpilotní vrtulník od společnosti Northrop Grumman MQ-8C Fire Scout.

Země vycházejícího slunce by se mohla stát prvním exportním zákazníkem USA, který si pořídí nejnovější americký bezpilotní jednomotorový vrtulník, uvedli zástupci výrobce stroje.

Japonsko zvažuje akvizici stroje, který by mohl operovat z třídy vrtulníkových torpédoborců Izumo.

psali jsme: USA dodají Německu americké vojenské bezpilotní letouny MQ-4C Triton

Server defence-blog.com informoval, že japonská vláda je blízko uzavření dohody o nákupu vrtulníku MQ-8C Fire Scout. Zatím však není jasné, kdy by mohlo dojít k dohodě mezi americkou a japonskou stranou.

psali jsme: Japonsko zvažuje přestavbu svých vrtulníkových nosičů na letadlové lodě

První let bezpilotního jednomotorového vrtulníku se uskutečnil v roce 2013. Mezi jeho hlavní úkoly patří zejména průzkum a řízení palby námořních, pozemních a leteckých sil. Ve vzduchu vydrží 12 hodin, dolet činí 2 272 km, stroj může dosáhnout rychlosti 250 km/h. Vrtulník je poháněn turbohřídelovým motorem o výkonu 522 kW.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace