Japonsko spustilo na vodu první ponorku třídy Sórjú poháněnou Li-Ion akumulátory

Japonsko spustilo na vodu první ponorku třídy Sórjú poháněnou  Li-Ion akumulátory
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: ponorka Órjú z třídy Sórjú
09 / 10 / 2018, 14:15

Japonské námořní síly sebeobrany posílila nová ponorka z třídy Sórjú, která je vybavena lithium-iontovými bateriemi.

84 metrů dlouhá Órjú (SS-511) z třídy Sórjú byla spuštěna na vodu při slavnostní ceremonii 4. října, informoval server janes.com. Za stavbou plavidla stojí společnost Mitsubishi Heavy Industries (MHI).

                                 

doporučujeme: Francie si objednala další útočnou ponorku s jaderným pohonem třídy Barracuda. Chce dohnat náskok Američanů a Britů

Ponorka je unikátní v tom, že ji pohánějí Li-Ion akumulátory, které uspoří mnohem více energie než standardní baterie. Podle vyjádření MHI bude vybavena Li-Ion akumulátory i další jednotka třídy Sórjú SS-512, která prozatím zůstává bezejmenná, ale jejíž stavba již začala.

nepřehlédněte: Čína v obavách: Mohou USA udělat z Tchaj-wanu ,,ponorkovou velmoc"?

Órjú je jedenáctou jednotkou z třídy Sórjú, což je největší třída ponorek od skončení druhé světové války. Celkem si objednaly Japonské námořní síly sebeobrany 13 ponorek z této třídy. Kýl ponorky Órjú byl položen v březnu 2015 a očekává se, že do služby vstoupí v roce 2020.

 

Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.