Japonsko převzalo čtyři obrněná vozidla Bushmaster 4x4 od společnosti Thales

Japonsko převzalo čtyři obrněná vozidla Bushmaster 4x4 od společnosti Thales
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: vozidlo Bushmaster
24 / 05 / 2018, 11:00

Australská společnost Thales dodala čtyři obrněná vozidla Bushmaster 4x4 Japonsku.

Japonské pozemní obranné síly (JGSDF) posílily čtyři obrněná vozidla Bushmaster od australské společnosti Thales. Ty si objednalo Japonsko v roce 2014, kdy ministerstvo obrany objednalo čtyři vozidla Bushmaster 4x4. V lednu Japonsko a Austrálie oznámily, že je zde možnost pro nákup dalších čtyř Bushmasterů pro JGSDF. 

psali jsme: Ruská armáda vyzkoušela nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun - VDV

Australská společnost Thales již prodala okolo 1 000 Bushmasterů, které provozuje kromě Japonska a Austrálie rovněž Nizozemí, Nový Zéland, Jamajka či tichomořské Fidži. Bushmastery se osvědčily na svých misích v Afghánistánu či Iráku, kde vozidla prokázala svou efektivitu v náročném terénu včetně hornatých regionů.

Na začátku tohoto roku pak Thales představil v Londýně obrněné vozidlo Bushmaster MR6 4x4, novou generaci obrněných vozidel vycházející z původního Bushmasteru.

psali jsme: Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

Bushmaster MR6 pak nabízí vylepšenou ochranu proti výbuchům a zvýšenou balistickou ochranu. Vozidlo má výkon 330 koňských sil a jeho dosah činí 800 kilometrů. Bushmaster MR6 rovněž disponuje zvýšenou kapacitou, do vozidla se vejde včetně řidiče a velitele celkem 12 lidí místo původních 10.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

 

 

Tagy článku