Japonsko si objednalo dalších 16 kolových obrněných vozidel MCV

Japonsko si objednalo dalších 16 kolových obrněných vozidel MCV
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: MCV
30 / 12 / 2017, 09:00

Japonská vláda projevila zájem o 16 kolových obrněných vozidel MCV (Maneuver Combat Vehicle) Type-16.

Japonská vláda učinila kroky k pořízení dalších 16 obrněných vozidel MCV Type-16. Podle japonského ministerstva obrany bylo vyhrazeno na nákup těchto vozidel zhruba 12.1 miliard jenů. Ten se má uskutečnit v roce 2018. Japonská vláda chce investovat finanční prostředky do vozidel, které se vyznačují vysokou úrovní taktické a strategické mobility, což MCV splňují.

psali jsme: Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

MCV budou tvořit důležitou součást japonských pozemních sil sebeobrany (Japan Ground Self-Defense Forces - JGSDF) a poskytnou účinnou palebnou podporu pěchotě. Rovněž mohou být použity k ničení nepřátelských tanků. MCV je dílem společnosti TRDI, která na vývoji spolupracovala s Mitsubishi Heavy Industries.

Vozidlo, jehož posádku tvoří 4 muži, je necelých 8,5 m dlouhé, 2,98 m široké a 2,87 m vysoké. Váží 26 tun.  Pohonnou jednoku tvoří čtyřválcový turbodieselový motor o výkonu 570 hp. Maximální rychlost vozidla je 100 km/h a dojezd 400 km. Vozidlo je navrženo tak, aby bylo snadno letecky přepravitelné transportním letounem Kawasaki C-2.

psali jsme: Představuje se nová verze obrněného vozidla Arlan 4x4 pro speciální síly Kazachstánu

MCV je velmi dobře vyzbrojeno k plnění dalších specifických úkolů. Hlavní zbraní je 105 mm kanón vyrobený společností Japan Steel Works, dále je součástí výzbroje sekundární kulomet ráže 7,62 mm a kulomet ráže 12,7 mm. V dalších plánech je potom ,,ve hře" další verze vozidla, které by mělo být vyzbrojeno 120mm kanónem.

Pokud vše půjde podle plánu, japonskou armádu, respektive JGSDF posílí celkem 200-300 obrněných vozidel MCV.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.