Japonsko vyvíjí vlastní hypersonické rakety. Budou sloužit k obranným účelům, prohlásilo ministerstvo obrany

Japonsko vyvíjí vlastní hypersonické rakety. Budou sloužit k obranným účelům, prohlásilo ministerstvo obrany
08 / 10 / 2018, 11:30

Server nationalinterest.org informoval, že Japonsko pracuje na vlastních hypersonických raketách.

Na hypersonické raketě v současné době pracuje i Japonsko, uvedl server nationalinterest.org. Japonsko alokovalo necelých 60 milionů dolarů v rozpočtu pro rok 2019 na vývoj hypersonických zbraní. Testy pak mají podle plánu proběhnout v letech 2023-2025.

psali jsme: Lockheed se chystá pracovat na nové hypersonické raketě pro americké letecké síly. Ta bude součástí nového vzdušného zbraňového systému

Podle serveru upi.com chce japonské ministerstvo obrany zkonstruovat prototyp náporového motoru, který spaluje palivo v nadzvukovém (hypersonickém) režimu a také vyvinout potřebné technologie pro teplovzdorné materiály.

Tyto zbraně pak mají dosáhnout rychlosti Mach 5 či vyšší. Podle japonského ministerstva obrany mají být rakety s hypersonickou rychlostí použity výhradně na obranné účely, nikoliv pro útočné.

psali jsme: VIDEO: Čínský ,,posel smrti". Hypersonická raketa DF-41 bude moci zasáhnout cíl kdekoliv na světě

Japonsko není jedinou zemí, který vyvíjí hypersonickou raketu. Čína již před nějakým časem otestovala svou raketu DF-41, která podle Číny bude schopná zasáhnout své cíle kdekoliv na světě. Rusko také již úspěšně odzkoušelo svou protilodní hyperosnickou střelu Zirkon a americká společnost Lockheed se pouští rovněž do prací na nové hypersonické raketě pro USAF.

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace