Japonsko zastavilo pátrání po zřícené F-35

Japonsko zastavilo pátrání po zřícené F-35
08 / 06 / 2019, 14:30

Pátrání po japonské F-35, která se ztratila 9. dubna nad Pacifikem, už nebude dál pokračovat, uvedl server thediplomat.com.

Japonsko zastavilo pátrání po japonské F-35, která zmizela z radarů 9. dubna, když byla spolu s dalšími třemi stroji F-35 na cvičném letu. Stalo se tak asi 30 minut poté, co stroj vzlétl ze vzdušné základny Misawa. Ministr obrany Takeši Iwaya potvrdil, že Japonsko ukončilo své snahy najít letoun. Ministerstvo obrany rovněž až nyní oficiálně potvrdilo smrt pilota Akinoriho Hosomiho, který osudný den stíhač pilotoval, a jehož ostatky se po více než dvou měsících našly.

V pátrání pomáhaly i USA, které vyslaly do oblasti, kde se měl letoun zřítit, plavidlo Van Gogh, jež se specializuje na tento druh operací. 

I když se podařila najít ocasní část stroje, poškožená černá skříňka a některé další fragmenty, trup letounu nikoliv. Stejně se tak dosud neví, jaká je příčina zřícení japonské F-35. 

Od incidentu také panují obavy, jestli najde Rusko nebo Čína zřícený letoun, ale japonská vláda opakovaně tuto možnost vyloučila.

 


Zdroj: thediplomat.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace