Japonsko zvažuje pořízení amerického bezpilotního vrtulníku MQ-8C Fire Scout

Japonsko zvažuje pořízení amerického bezpilotního vrtulníku MQ-8C Fire Scout
04 / 08 / 2019, 14:30

Bezpilotní bojový vrtulník MQ-8C Fire Scout může putovat do Japonska, které zvažuje jeho nákup.

Japonsko uvažuje o pořízení amerického bezpilotního vrtulníku MQ-8C Fire Scout od společnosti Northrop Grumman, které by operovaly z vrtulníkových torpédoborců Izumo a dalších plavidel, uvedl server Defence Blog. Japonská vláda by potenciálně měla zájem o nákupu 20 těchto bezpilotních vrtulníků.

Japonská snaha je vedena posílením prostředků včasné výstrahy a průzkumných aktivit okolo ostrovů Senkaku v prefektuře Okinawa. Právě o tyto ostrovy se vedou dlouhodobé teritoriální spory s Čínou.  

Představitelé firmy Northrop Grumman, výrobce bezpilotního bojového vrtulníku, v roce 2018 uvedli, že právě Japonsko by se mohlo stát prvním zahraničním zákazníkem pro MQ-8C Fire Scout, a tak je pravděpodobné, že Země vycházejícího slunce si tyto moderní bezpilotní prostředky skutečně pořídí.  

US Navy vyhlásila 28. června počáteční operační způsobilost u tohoto bezpilotního bojového a průzkumného vrtulníku. Ten je určen pro průzkum, má poskytovat lepší situační povědomí a účinnou bojovou podporu. MQ-8C budou podle představy amerického námořnictva přepravovat od roku 2021 na palubě pobřežní lodě LCS.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace