Je BVP PUMA ve Spojených státech amerických účastníkem programu „Optionally-Manned Fighting Vehicle (OMFV) pro US ARMY?
Američané mají údajně zájem o BVP PUMA a měla by probíhat informační výměna mezi ministerstvy obrany USA a SRN. Z jedné strany by měly být vyspecifikovány požadavky v programu OMFV, které stěží některé z BVP může vyplnit. Toto mohlo být též jedním z důvodů, proč BAE odstoupilo z projektu vozidlem CV-90. Na druhé straně splňuje PUMA řadu požadavků americké strany, mimo jiné, že případně nakupovaný systém je zaveden v ozbrojených silách a splňuje požadavek na osádku minimálně 6 osob. Též by měla být nabídnuta bezosádková i osádková věž.
Výrobce BVP PUMA firma PSM (Joint Venture konsorcií Krauss-Maffei Wegmann a Rheinmetall) neposkytl k tomuto tématu žádné stanovisko.
Psali jsme
Nosným typem pásového bojového vozidla je u americké armády BVP Bradley a jeho odvozené verze. Vozidlo Bradley je ve výzbroji od roku 1981, proto…
Lze zmínit pouze jednu zajímavou informaci – BVP PUMA bude historicky poprvé představeno na americkém kontinentu v rámci výstavy AUSA ve dnech 14.-16.10.2019 na výstavní ploše Krauss-MaffeiWegmann. Lze se ptát, proč by měl německý obranný průmysl zastoupený firmou PSM představit BVP PUMA v USA, pokud by na místním trhu nemělo být nabídnuto?
Psali jsme
Během IDETu 2019 jsme využili expozice společnosti PSM a spolu s naším odborníkem na bojovou techniku Jaroslavem Macoškem, velitelem družstva…
Tagy