Je BVP PUMA ve Spojených státech amerických účastníkem programu „Optionally-Manned Fighting Vehicle (OMFV) pro US ARMY?

Je BVP PUMA ve Spojených státech amerických účastníkem programu „Optionally-Manned Fighting Vehicle (OMFV) pro US ARMY?
20 / 09 / 2019, 11:45

Američané mají údajně zájem o BVP PUMA a měla by probíhat informační výměna mezi ministerstvy obrany USA a SRN. Z jedné strany by měly být vyspecifikovány požadavky v programu OMFV, které stěží některé z BVP může vyplnit. Toto mohlo být též jedním z důvodů, proč BAE odstoupilo z projektu vozidlem CV-90. Na druhé straně splňuje PUMA řadu požadavků americké strany, mimo jiné, že případně nakupovaný systém je zaveden v ozbrojených silách a splňuje požadavek na osádku minimálně 6 osob. Též by měla být nabídnuta bezosádková i osádková věž.

Výrobce BVP PUMA firma PSM (Joint Venture konsorcií Krauss-Maffei Wegmann a Rheinmetall) neposkytl k tomuto tématu žádné stanovisko.

Lze zmínit pouze jednu zajímavou informaci – BVP PUMA bude historicky poprvé představeno na americkém kontinentu v rámci výstavy AUSA ve dnech 14.-16.10.2019 na výstavní ploše Krauss-MaffeiWegmann. Lze se ptát, proč by měl německý obranný průmysl zastoupený firmou PSM představit BVP PUMA v USA, pokud by na místním trhu nemělo být nabídnuto?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace