Víceúčelový bojový letoun JF-17 Block III uskutečnil svůj první let v Číně

Víceúčelový bojový letoun JF-17 Block III uskutečnil svůj první let v Číně
Autor: screenshot Youtube|Popisek: JF-17 Block III
31 / 12 / 2019, 13:30

Lehký bojový letoun JF-17 v nejnovějším standardu Block III absolvoval svůj první let 15. prosince 2019 na tovární runwayi na blíže neurčeném místě v Číně, informoval server airrecognition.com.

Prototyp čínsko-pákistánského letounu JF-17 Block III má za sebou první let. Ten absolvoval na tovární runwayi v Číně. Nejnovější varianta lehkého víceúčelového bojového letounu JF-17 má být zařazena do pákistánských vzdušných sil v roce 2020, dalších 50 letounů chce pákistánské letectvo v tomto standardu zařadit do služby do roku 2024. 

Verze Block III, která je podle serveru airrecognition.com znatelně dražší než předchozí, zahrnuje novou avioniku a elektronické systémy nové generace, nový panel s multifunkčním displayem MFD, byl zabudován nový motor, jímž je vylepšený derivát RD-33MK, který například pohání ruský letoun MiG-35. JF-17 Block III má mít větší dosah, být rovněž rychlejší než předchozí verze a dosahovat rychlosti Mach 2. V konstrukci draka letounu je použito ještě více kompozitního materiálu. Standard Block III pak také nabídne i ,,volitelnou" dvoumístnou verzi jako například u verze JF-17B/FC-1B.

Letoun JF-17 je od přelomu nového milénia vyvíjen v čínsko-pákistánské spolupráci. První let stroje proběhl v roce 2003, do pákistánského letectva byl zařazen v roce 2007. Block III pak představuje další vylepšenou verzi v čase zvýšeného pákistánsko-indického napětí, který panuje o sporné území Kašmíru.

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace