Již den po vyplutí hlásí největší britské plavidlo HMS Prince of Wales poruchu. Lodní hřídel má technický problém

Již den po vyplutí hlásí největší britské plavidlo HMS Prince of Wales poruchu. Lodní hřídel má technický problém
Autor fotografie: The Silver Novice, CC BY 2.0|Popisek: Letadlová loď HMS Prince of Wales
30 / 08 / 2022, 14:00

Potíže s lodní hřídelí hlásí teprve den po vyplutí britská letadlová loď HMS Prince of Wales, informoval server Navy Lookout. Plavidlo bylo na cestě do USA, kde mělo proběhnout společné cvičení a americkým a kanadským námořnictvem.

27. srpna nabrala britská pýcha britského námořnictva - HMS Prince of Wales - z Portsmouthu směr USA, aby se zde zúčastnila společného cvičení s americkým a kanadským námořnictvem, nicméně se den po vyplutí na trase objevil nečekaný zádrhel v podobě problému s lodní hřídelí. Není zatím jasné, o jakou potíž se přesně jedná, server Navy Lookout uvedl, že mělo dojít k poškození lodní hřídele v části pravoboku.

Plavidlo se momentálně nachází ukotvené jihovýchodně od ostrova Wight, potápěči mezitím zkoumají loď pod čárou ponoru a mají identifikovat rozsah poškození.

Problémy s lodní hřídelí nejsou jediné, které vlajkovou loď NATO potkaly. Před dvěma lety byla část letadlové lodi, mimo jiné strojovna, zatopena. Právě tento incident způsobil zpoždění v plánované cestě do USA.

HMS Prince of Wales, jehož cena činí 3,1 miliard liber, má výtlak 65 000 tun a může dosáhnout rychlosti 25 uzlů. Jeho dosah je 10 000 námořních mil. Paluba plavidla může pojmout 50 letounů, již zmíněné stroje 5. generace F-35B, vrtulníky AH-64 Apache, Wildcat HMA2, Merlin HM2 nebo CH-47 Chinook a stroje včasné výstrahy.Zdroj: Navy Lookout

Tagy článku