Jižní Korea chce koupit dalších 20 stíhaček F-35

Jižní Korea chce koupit dalších 20 stíhaček F-35
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: F-35
02 / 01 / 2018, 11:00


Jižní Korea nakoupí dalších 20 amerických strojů F-35.

Jihokorejská zbrojní agentura DAPA (Defense Acquisition Program Administration), která spadá pod vládu, oznámila, že Jižní Korea plánuje nákup dalších 20 amerických strojů páté generace F-35. Informuje o tom server businessinsider.com s odvoláním na jihokorejský tisk.

Oznámení přišlo poté, co americký prezident Donald Trump před necelými dvěma měsíci řekl, že Jižní Korea nakoupí od USA vojenské vybavení v hodnotě několika miliard dolarů. To se tedy hlavně týká strojů F-35.

psali jsme: První japonský F-35

DAPA už učinila podle serveru businessinsider.com kroky k tomu, aby jihokorejské letecké síly získaly dalších 20 stíhaček F-35. Jižní Korea v roce 2014 podepsal kontrakt s americkou stranou na nákup 40 strojů F-35 v hodnotě 6,7 miliard dolarů s tím, že stíhačky budou dodány jihokorejskému letectvu od roku 2018. S nákupem dalších 20 strojů by tak celkový počet činil 60.

psali jsme: F-35: Při souboji na dálku ho neuvidíš a umřeš, nablízko ho sice uvidíš, ale umřeš taky

Jižní Korea přistoupila k tomuto kroku v době zostřeného napětí mezi KLDR a USA. kdy není vyloučen ani přímý vojenský konflikt.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival- jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: businessinsider.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace