Jižní Korea chce vyvinout hybridní rakety, které by zlikvidovaly podzemní základny KLDR

Jižní Korea chce vyvinout hybridní rakety, které by zlikvidovaly podzemní základny KLDR
Popisek: raketa
12 / 09 / 2017, 10:15

Jižní Korea v obavě před svým severním sousedem chce postavit takové rakety, jež by byly schopné zlikvidovat podzemní bunkry či základny KLDR.

Jižní Korea chce zkonstruovat hybridní rakety, jež by efektivně zlikvidovat podzemní základny i jaderné testovací plochy KLDR. Podle plánu jihokorejských nejvyšších představitelů by taková raketa byla schopná podle potřeby zasáhnout jakéhokoliv místa v KLDR.

Zkonstruování této rakety se stalo jednou z priorit jihokorejského prezidenta Mun Če-ina, který nastoupil do úřadu před čtyřmi měsíci, a jenž bere hrozbu KLDR velmi vážně.

psali jsme: VIDEO: Austrálie s USA úspěšně otestovaly hypersonickou raketu. Je schopná dosáhnout rychlosti 8 000 kilometrů v hodině

Podle deníku Daily Mail by tento typ rakety mohl nést až 2 tuny bojových hlavic. Rozhodnutí Jižní Koreje přišlo v době, kdy americký prezident Donald Trump souhlasil s požadavkem svého spojence na zrušení omezení, které se týkají limitu 500 kilogramů nákladu na bojové hlavice.

Tyto zbraně, které by měly zničit v případě válečného konfliktu severokorejské podzemní základny či bunkry, jsou ,,hybridem" dvou existujících typů balistických raket, jež má Jižní Korea nyní k dispozici.

psali jsme: VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

Rozhodnutí postavit účinnou hybridní raketu může podle profesora Kwon Yong Sooa z  Korea National Defense University významně zvýšit odvetnou schopnost proti Severní Koreji. ,,S balistickou raketou a jednou tunou bojové hlavice může Jižní Korea zasáhnout téměř všechny severokorejské podzemní základny či zařízení, prohlásil pro server Straits Times profesor Soo.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.