Jižní Korea dostane v březnu dva letouny F-35

Jižní Korea dostane v březnu dva letouny F-35
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: F-35A
21 / 01 / 2019, 14:30

Dva letouny F-35A posílí jihokorejské letectvo letos v březnu.

Jižní Koreji budou dodány dva letouny 5. generace F-35A, které si objednala od USA, informoval server defenseworld.net. Stroje mají dorazit do Jižní Koreje do konce března.

doporučujeme: Jak v budoucnu sestřelit F-22 či F-35? Rusko možná našlo cestu

Jižní Korea je jedním ze zahraničních zákazníků letounů 5. generace. V roce 2014 si objednala 40 těchto strojů, přičemž 10 má být dodáno tento rok a zbývající pak před koncem roku 2021. Jižní Korea ještě počítá s objednávkou dalších dvaceti letounů. Cena jednoho letounu je vyčíslena na 107,5 milionu dolarů.

čtěte také: Lockheed Martin naplnil cíl dodávek letounů F-35 pro rok 2018

Nákup amerických stíhačů 5. generace je součástí plánů obrany proti severokorejskému režimu, který je nevypočitatelný a znamená trvalou hrozbu pro region.

 

Zdroj: defenseworld.net.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace