Jižní Korea začala s testy svých dvou letounů F-35

Jižní Korea začala s testy svých dvou letounů F-35
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0)|Popisek: F-35A
04 / 05 / 2019, 14:00

Jihokorejští představitelé vzdušných sil potvrdili, že začaly testy dvou letounů F-35A, které Jižní Koreji dodala společnost Lockheed Martin v březnu.

Testy nově dodaných dvou letounů F-35A začaly v polovině dubna, jak bylo plánováno, potvrdilo Letectvo Korejské republiky. Letové zkoušky letounů začaly na letecké základně Cheongju a není zatím jasné, jak dlouho potrvají.

Podle představitelů letectva také zatím není rozhodnuto o pevném datu operačního nasazení F-35.

Letouny byly dodány Jižní Koreji na konci března a jsou součástí zakázky na dodání celkem 40 stíhačů páté generace v hodnotě 6,8 miliard dolarů, která byla podepsána v roce 2014 mezi USA a Jižní Koreou. Očekává se, že dalších 10 strojů bude Jižní Koreji dodáno tento rok. Podle plánu pak má být dodávka všech letounů zkompletována v roce 2021.

 

Zdroj: upi.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace